• Školská jedáleň

• VNÚTORNÝ PORIADOK ŠKOLSKEJ JEDÁLNE pri Základnej škole s Materskou školou V.Mináča, ul.9.mája 718, 980 55 KLENOVEC

• Vedúca školskej jedálne: Jarmila Bartová č.t. 047/5484523
          Hlavná kuchárka: Iveta Ostricová

Režijné náklady: 2,- € mesačne. Výška poplatku na RN je určená  dodatkom č. 2 ku VZN č.2/2017 obce Klenovec

Žiak základnej školy má nárok na dotáciu na stravu iba v prípade, ak sa zúčastní výchovno-vzdelávacieho procesu v škole a odoberie prihlásený obed.

Výdaj obedov : 11,45 hod. – 13,45 hod.

1. Režijné náklady sa uhrádzajú prvý krát v septembri za mesiace september - december , druhý krát v januári za mesiace január - jún  do 25.dňa v mesiaci na číslo účtu SK 91 0200 0000 0037 3585 1459.
          2.  Poukážky na úhradu režijných nákladov obdrží stravník vždy na začiatku septembra a januára..
          3. Spôsob odhlasovania zo stravy:
          • telefonicky na čísle 047/5484523, 0910 346 014 najneskôr do 14,00 hod. pred dňom, v ktorom sa nebude strava odoberať. /napr.: na stredu je potrebné odhlásiť v utorok do 14,00hod./,
          • SMS správou v tvare: meno dieťaťa, trieda, dátum od-do, počet dní,
          • do zošita na vyhlasovanie, ktorý je umiestnený v školskej jedálni,
          • prostredníctvom aplikácie EduPage, príp. cez webovú stránku školy cez rodičovské konto, príslušný deň ráno do 7:30.
          1.  V prípade, že sa stravník nemôže z akýchkoľvek vážnych príčin /náhle ochorenie/ vopred odhlásiť, môže tak urobiť aj telefonicky alebo SMS správou v príslušný deň ráno do 7,30 hod.
          2. Odhlasovanie celých tried /v čase výletov, lyžiarskych výcvikov a pod./žiadame odhlásiť minimálne 3 dni vopred z dôvodu zníženia objednávok na tovar.

Za včas neodhlásenú stravu sa dotácia na stravovanie neposkytuje. Zákonný zástupca je povinný uhradiť príspevok na nákup potravín a príspevok na režijné náklady – cenu stravného lístka celkom 1,30€ za 1 obed /šekovou poukážkou na dlžnú sumu/.

PEDAGOGICKÝ DOZOR V ŠJ:
          Dozor v školskej jedálni zabezpečujú pedagogickí zamestnanci školy. Rozvrh dozoru je prístupný v zborovni i v školskej jedálni. Dozorujúci pedagogickí zamestnanci vykonávajú dozor k zabezpečeniu poriadku, hygienických, kultúrnych a stravovacích návykov žiakov.

POVINNOSTI ŽIAKOV V ŠJ:

1. Žiaci vstupujú do jedálne len za prítomnosti dozoru.
          2. Žiaci sa v jedálni musia správať disciplinovane.
          3. V jedálni sa zbytočne nezdržiavajú.

Žiakom, ktorí sa v školskej jedálni nestravujú a cudzím osobám je
          VSTUP DO JEDÁLNE ZAKÁZANÝ

Vypracovala: Jarmila Bartová – vedúca ŠJ