• Návšteva v knižnici

V pondelok 18. marca 2024 žiaci školského klubu detí navštívili knižnicu v našej obci. Privítala ich pani spisovateľka Eva Biela Brndiarová, ktorá oboznámila deti s pravidlami knižnice. Vysvetlila postup pri požičiavaní kníh a pripravila aktivity, ktoré deti zaujali.

Deti odchádzali spokojné a obohatené o nové zážitky.

• Ponožková výzva

Zapojte sa do Ponožkovej výzvy a príďte

dňa 21.3. 2024 s rozdielnymi ponožkami.

Demonštrujme, že inakosť je normálna a patrí do nášho života.

Rozdielnymi ponožkami demonštrujeme, že ju akceptujeme.

• Legománia

Koncom februára sa v našom školskom klube detí uskutočnila súťaž v stavaní lega - Legománia.

Deti pracovali v skupinách, kde si mali možnosť vyskúšať svoju zručnosť, kreativitu a dokázali realizovať svoju predstavu. Pracovali s radosťou, snahou, vedeli medzi sebou kooperovať, dopĺňať jeden druhého a navzájom si pomáhať. Na záver sme ich práce ohodnotili a pochválili. Za snahu boli všetky deti odmenené.

• Úspech našich bedmintonistov

Družstvo klenovských žiakov sa zúčastnilo 9. marca 2024 v Dolnom Kubíne oblastných majstrovstiev žiakov SR skupiny východ. Žiaci v zostave Jakub Fotta, Matúš Ulický, Dávid Samáš, Laura Fodorová, Ema Pauková a Laura Fiľová spomedzi siedmich družstiev obsadili druhé miesto. Získali strieborné medaily.

• Šaliansky Maťko

V prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko J. C. Hronského zo školského kola v I. kategórii postúpil do okresného kola Oliver Pavlík (III. ročník) a v II. kategórii postúpila Diana Dianišková (VII. ročník).

Našu školu reprezentovali 29. februára 2024 v Rimavskej Sobote a to veľmi úspešne. Oliver sa umiestnil na I. mieste a postupuje do regionálneho kola v Banskej Bystrici. Srdečne blahoželáme!!!

• Besedy o ľudských právach

Dňa 28. februára 2024 pán Riečanský zo Slovenského národného strediska pre ľudské práva urobil žiakom V. - IX. ročníka prednášky o diskriminácii, šikane, kyberšikane a rasizme. Pútavým rozprávaním a krátkymi videami žiakom vysvetlil ako dochádza k šikanovaniu a aké má šikana následky. Žiakov téma veľmi zaujala a na svoje otázky dostávali kvalifikované odpovede.

• Oznam - riaditeľské voľno

Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Vladimíra Mináča v Klenovci oznamuje,

že dňa 1. marca 2024 /piatok/ udeľuje žiakom

riaditeľské voľno

z dôvodu aktualizačného vzdelávania podľa § 57 zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických a odborných zamestnancoch.

Vyučovanie pokračuje v pondelok 4. marca 2024.

• Valentín

Oslava sviatku svätého Valentína sa uskutočnila aj v našej škole. V školskom rozhlase sme si pripomenuli históriu tohto sviatku, potešili sme sa navzájom milými odkazmi vo valentínskej pošte, užili si valentínske fotenie a zabavili sa na diskotéke.

Vďaka Reštaurácii Skleník a Cukrárni u Bencov si dvaja spokojní výhercovia súťaže odniesli poukážky na konzumáciu koláčikov a pizze.

• Lyžovačka Tále 7. 2. 2024

"Deň plný lyžovania som si užila. Od rána sme boli na svahu a neodradil nás ani dážď. Sneh bol mokrý a ťažký, ale my, lyžiari sme sa s ním riadne popasovali. Na obed sme sa posilnili rezňom a hranolkami.

Takéto výlety spojené so športovaním by mohli byť aj častejšie.

Ďakujem pani učiteľkám Križanovej a Zvozilovej za organizáciu!"

Zajtra 9. februára 2024 /piatok/ je škola

z TECHNICKÝCH PRÍČIN

ZATVORENÁ.

Vyučovanie pokračuje v pondelok 12. februára 2024.

• OZNAM PRE RODIČOV

Vážení rodičia,

žiadame Vás o

DODRŽIAVANIE ZÁKAZU VSTUPU DO BUDOVY ŠKOLY.

Platí to aj pre rodičov, ktorí chodia pre svoje deti do školského klubu detí. Prosíme, aby ste zvonili do školského klubu detí pri vchodových dverách.

Ďakujeme.

• 1. 5. Sviatok práce