• Čítame si

Kto číta, veľa sa dozvie

V dňoch 22. – 26.mája 2023 sa žiaci našej školy zapojili do projektu „ Čítame si“. Projekt pripravuje Linka detskej istoty. Linka pomáha deťom a mladým ľuďom v ťažkých situáciách, aby pri ich riešení neboli sami. Táto linka je tu pre Vás každý deň 24 hodín, vo dne aj v noci, počas týždňa aj cez víkend a sviatky. Počas týchto dní sa čítalo takmer v každej triede.

• Deň štúrovskej poézie 2023

21.ročník

24. mája 2023 sa konal 21. ročník regionálnej recitačnej súťaže „Deň štúrovskej poézie“ v Kultúrnom dome vo Vyšnom Skálniku, v susedstve rodného domu Jána Bottu. Súťaž každoročne organizuje Gemersko-malohontské osvetové stredisko - kultúrna inštitúcia Banskobystrického samosprávneho kraja v spolupráci s Obcou Vyšný Skálnik a Základnou školou Sama Vozára Hrachovo.

• Májový pozdrav našim seniorom

Domov dôchodcov a sociálnych služieb

Máj- mesiac lásky. Láska v živote každého človeka má množstvo podôb. Jednou z nich bol aj malý kultúrny pozdrav a odovzdanie sponzorského daru našim milým seniorom v Domove dôchodcov a sociálnych služieb v Klenovci. Básne, piesne, hudobné slovo a na záver spoločné zaspievanie ľudovej pesničky Oči, oči pohladili našich seniorov na duši. Sponzorský dar, ktorý bol zakúpený z výťažku Vianočných trhov zase spestrí dennodenné činnosti, rozprúdi myseľ, opráši zručnosti i kreativitu. Túto slávnostnú atmosféru doladiili aj hrejivé lúče májového slniečka.

• Priateľské športové stretnutie

Prehadzovaná so ŠZŠ

V utorok, 23.mája naša telocvičňa dýchala priateľsko- športovou atmosférou. Žiaci Špeciálnej základnej školy si prišli s nami zašportovať i niečo nové naučiť v prehadzovanej. A tak sme sa všetci zabavili, zdokonalili, vymenili skúsenosti, ale to najdôležitejšie, posilnili sme vzťahy medzi žiakmi v priateľskom duchu.

• Prírodovedné besedy

Zem, rastliny, živočíchy, história,...

Mgr. Dušan Valent vyštudoval geológiu a paleontológiu, venuje sa vedeckej publicistike a popularizačným prednáškam pre deti a mládež. Niet sa čo čudovať, že je zdrojom nevyčerpateľných informácií o prírode, rastlinách, vesmíre, či našej Zeme. A tak sa žiaci dozvedeli opäť veľa nového: Prečo vidíme duchov, Najväčšie prírodné katastrofy, Prekvapenie o dinosauroch, Zvieracie kuriozity- Správanie, Vzhľad a veľkosť. Besedy sa uskutočnili 24.5.2023 a boli určené žiakom 4.-9.ročníka.

• Slávik Slovenska 2023

Okresné kolo

Krásne hlasy sa 16.5.2023 ozývali v Rimavskej Sobote. Niet sa čo čudovať, veď spievali "SLÁVICI"!

CVČ v RS organizovalo okresnú súťaž pod názvom Slávik Slovenska. Na pódiu sa predstavila svojim spevom naša žiačka 8. ročníka Andrejka Rapčanová a získala krásne 3. miesto.

Srdečne blahoželáme za reprezentáciu školy.

• Klenovské lastovičky zašvitorili

Biologická olympiáda- okresné kolo

Družstvo klenovských LASTOVIČIEK žiakov 5.A v zložení: Saskia Černáková, Laura Fodorová, Alexandra Koleková, Ema Pauková a Dávid Samáš nás reprezentovali 18.mája na okresnom kole v biologickej olympiáde v Rimavskej Sobote. Pracovali veľmi usilovne a vyšvitorili si krásne 3. miesto, za čo im srdečne blahoželáme a ĎAKUJEME!!!

• Apríl- mesiac bezpečnosti na cestách

Na ceste bezpečne

Dňa 26. apríla prišiel medzi nás, siedmakov a piatakov, pán Martin Štefánik, z Obecnej polície v Klenovci. Porozprával nám, ako sa máme správať na cestách, samozrejme nielen v našej obci, či už ideme pešo alebo na bicykli. Dozvedeli sme sa, čím musí byť vybavený bicykel, ale najzaujímavešie informácie boli o elektrických kolobežkách. Nechýbali ani informácie , ako sa máme správať v obci, či už ideme do školy, zo školy, na krúžky alebo máme voľné dni. OPATRNOSTI NIKDY NIE JE DOSŤ!

• Deň Zeme a MY

Skrášľujeme okolie našej školy

Dnes, 26.apríla sme si pripomenuli Deň Zeme rôznymi aktivitami. Začali sme rozhlasovou reláciou, potom sme pokračovali v jednotlivých triedach prezentáciami, prípravou projektov, plagátikmi, ale využili sme aj hoci chladné, no slnečné počasie bez dažďa a upravovali sme okolie školy. Predpripravili sme školskú záhradku na sadenie, upratali vonkajšie priestory školy, zbierali odpadky. Pracovali sme jednoducho ako včeličky. Dúfame, že dnešný upravený areál školy zostane aj naďalej pekný a čistý a už nebudú žiaci, ktorí ho budú znečisťovať. Všetci však veľmi dobre vieme, že odpadky patria do odpadkového koša. Alebo nie?

• Krásny deň všetkým!

máme pre Vás jedno skvelé prekvapenie!
              Do školy prichádza nová školská kolekcia a ste to práve Vy, kto rozhodne o jej podobe! Hlasujte do 3.5. o tom, ktorý z trojice motívov sa Vám páči najviac. Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nielen mikiny ale aj tričká, čapice, batohy a ďalšie kúsky :-)

• Triedne rodičovské združenie

Utorok,25.apríla 2023

Vážení rodičia,

zaujíma Vás, ako Vaše dieťa pracuje v škole, aké dosahuje výsledky, čo pripravuje škola či trieda? Tak Vás srdečne pozývame na triedne rodičovské schôdzky, ktoré sa uskutočnia formou konzultácií 25. apríla 2023 (utorok) od 14.00 hod. do 15.30 hod. v jednotlivých triedach.

• ĎAKUJEME

Deň narcisov- vyhodnotenie

Tím hliadky dobrovoľníkov Ligy proti rakovine, žiakov a pedagógov ZŠ s MŠ V. Mináča v Klenovci, ďakuje všetkým, ktorí sa 20.apríla 2023 zapojili do verejnej dobrovoľnej finančnej zbierky Deň narcisov. Tento ročník sa niesol v znamení hesla:

ĎAKUJEME,

ŽE VIDÍTE ŽIVOT