• Deti deťom

SČK, územný spolok Rimavská Sobota,

aj toho roku VYHLASUJE VIANOČNÚ AKCIU SČK: „DETI – DEŤOM“ formou darovania hračiek, kníh, sladkostí, detského ošatenia na prípravu vianočných balíčkov pre deti z chudobných rodín v našom okrese.

Veci môžete nosiť do 11.12. 2023.

Vopred ďakujeme za spoluprácu a tešíme sa, že v predvianočnom období sa Vám všetkým otvoria srdcia a spoločne prispejeme k radosti deťom, ktoré by tohto roku možno Vianoce prežívali veľmi skromne.

• Návšteva v DDaDSS Klenovec

Dnes 23. 11. 2023 sme spríjemnili dopoludňajšie chvíle seniorom v DDaDSS v Klenovci. Spolu s nimi sme vyrábali vianočné ozdoby, rozprávali sme o vianočných zvykoch a tak sme nielen im, ale aj sebe navodili atmosféru prichádzajúcich vianočných sviatkov.

Ďakujeme za príjemné dopoludnie a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

• Príbeh Slovenska

Umelecká agentúra Amos-Šipkovský pútavým spôsobom vyrozprávala žiakom dejiny nášho štátu. Výklad, ale aj otázky pre žiakov boli sprevádzané obrazovým materiálom a slovenskými pesničkami, ktoré si žiaci s chuťou zaspievali.

Obohatení o nové vedomosti sa tešíme na ďalší zaujímavý výchovný koncert.

• V HNÚŠŤANSKÝCH LABKÁCH

V utorok, 21.11. sme navštívili útulok Hnúšťanské labky, ktorému sme prispeli aj krásnou chutnou zbierkou a hračkami pre štvornohých kamarátov. Vyšantili sme sa so psíkmi a užili si to.

Touto cestou chceme poďakovať všetkým žiakom, ich rodičom, aj učiteľom našej školy, ktorí prispeli do zbierky. Kolektív 9.ročníka

• WocaBee šampionát

SKVELÝ ÚSPECH v krajskom kole Jazykového WocaBee šampionátu!

Naša trieda 6.A angličtina sa zapojila do piateho ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát.

Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok - WocaBee.

• Európsky týždeň proti drogám

Žiacky parlament pri príležitosti Európskeho týždňa proti drogám vyhlasuje súťaž o najzaujímavejší fotografický, výtvarný alebo literárny príspevok na tému "Povedz drogám NIE".

Svoje práce môžu žiaci odovzdať do 22. 11. 2023 koordinátorke žiackeho parlamentu Mgr. Michaele Ňuňukovej.

Najlepšie práce odmeníme zaujímavými cenami.

• Bubnovačka - aby bolo deti lepšie počuť!

Milí žiaci,

s násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa „…nás predsa netýka…“. Práve preto sa od roku 2014 vždy v novembri, organizuje podujatie “Bubnovačka – Aby bolo deti lepšie počuť!“.

Myšlienka podujatia „Aby bolo deti lepšie počuť“, ktoré už po desiatykrát upozorní na dôležitosť ochrany detí pred násilím a pripomenie potrebu včasnej prevencie v spoločnosti, zaznie Slovenskom a Českom v hlasnom rytme bubnov v pondelok 20. novembra 2023, v čase 10:00 – 11:00, aby sme pripomenuli, že Hlas detí je dôležitý!

• Región objektívom našich žiakov

FAREBNÁ JESEŇ

Milí žiaci, aj v tomto školskom roku Vás vyzývame zapojiť sa do fotografickej súťaže "Región objektívom našich žiakov" pod názvom " FAREBNÁ JESEŇ " .

Svojim fotoaparátom môžete zachytiť nádhernú jesennú scenériu prírody (stromy, živočíchy, skaly, nerasty) nášho okolia.

Najkrajšie fotografie budú odmenené na konci kalendárneho roka (karneval) a budú skrášľovať priestory našej školy.

• iBobor

6.-10. novembra 2023 sa uskutočnil 17.ročník medzinárodnej informatickej súťaže iBobor. Tu nájdete štatistické vyhodnotenie: iBobor - štatistické vyhodnotenie 2023/24. Aj naši žiaci ukázali, že sú konkurencieschopní a máme úspešných riešiteľov, ktorým gratulujeme.

Drobec: max. 72 bodov, 25 927 súťažiacich, 6 768 (26,10%) úspešných riešiteľov - aspoň 45 dosiahnutých bodov

• ZBER PAPIERA

Milí rodičia, milí žiaci,

zapojte sa do zberu papiera!

Od 8. novembra do 15. decembra 2023

môžete starý papier odovzdať pánovi školníkovi.

Najlepší zberači budú odmenení na karnevale!!!

Nezabudnite papier doma zviazať a odvážiť!

Zber papiera - Oficiálne stránky obce Smolnícka HutaZBER PAPIERA – Výzva !!! - Základná škola, Nábrežna 845/17, Kysucké Nové  Mesto

1 000 kg papiera môže zachrániť 17 stromov !!!

• Deň bez školskej tašky

Milí žiaci,

Vašou úlohou bude prísť vo štvrtok 9. 11. 2023 do školy bez školskej tašky.

V tento deň nechaj svoju školskú tašku doma. Skús byť originálny a zapoj svoju fantáziu. Popozeraj sa okolo seba a vymysli, v čom inom by si si mohol priniesť do školy svoje knižky a potrebné pomôcky. Ako školskú tašku môžeš použiť čokoľvek. Jedinou podmienkou je, aby to bolo bezpečné.

• Viete, koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

Vložte do krabice kúsok lásky aj vy!

Vážení rodičia a milí žiaci našej školy,

aj tieto Vianoce sa môžeme zapojiť do výzvy a potešiť niekoho, kto nečaká darček.

Zbierka funguje už šiesty rok a môže sa do nej zapojiť každý dobrý človek na Slovensku. Stačí naplniť krabicu od topánok maličkosťami, ktoré môžu potešiť babičku alebo deduška v domove dôchodcov. Darček od vás môže byť jediným darčekom, ktorý tento rok dostanú. Potešme čo najviac starkých, ktorí najmä v týchto časoch potrebujú lásku a pozornosť.

• Spoznávame Slovensko

27. 10. 2023 žiaci IV. až VII. ročníka navštívili Múzeum Prvého slovenského gymnázia v Revúcej a Ochtinskú aragonitovú jaskyňu.

Aj keď počasie neprialo, dozvedeli sa veľa zaujímavostí a videli krásnu aragonitovú výzdobu. Teší nás, že sme žiakom sprostredkovali podzemný zážitok, pretože niektorí boli v jaskyni prvýkrát.

• 1. 5. Sviatok práce

3. 5. Deň Slnka