• Deň narcisov

Ďakujeme každému, kto pripnutím žltého narcisu vyjadril podporu, povzbudenie a nádej, ktoré všetci denne potrebujeme v každom uhle pohľadu na život.

Ďakujeme žiakom našej školy, ktorí sa pre tento deň stali dobrovoľníkmi verejno-prospešnej zbierky Ligy proti rakovine.

• Stolný tenis

Je neuveriteľné, aké je úžasné mať priateľské vzťahy medzi dvoma školami. Žiaci piatej triedy ZŠ sa dohodli so žiakmi ŠZŠ, že si spolu vyskúšajú zahrať ping-pong na pôde špeciálnej základnej školy. Povedali sme si základné informácie o stolnom tenise, ich pravidlách. Žiaci ŠZŠ nám ukázali techniku hry a samozrejme nechýbala ani naša tréningová hra.

• Nestresuj sa stresom

Žiaci 7. a 9. ročníka dňa 16.4. absolvovali besedu s pani Holecovou, ktorá žiakom porozprávala aké faktory sú spúšťačom stresu, ako proti stresu bojovať, ako ho zvládať a ako mu predchádzať. V dnešnej dobe sa deti aj dospelí so stresom stretávajú takmer každý deň, preto veľmi pekne ďakujeme pani Holecovej za jej cenné rady.

• Medzinárodný deň florbalu

Dnes si pripomíname Medzinárodný deň florbalu. Slovenský zväz florbalu nás vyzval, aby sme sa zapojili do oslavy tohto dňa tým, že na svojej stránke zverejníme zábery či video, ako u nás prebiehal tento kolektívny halový šport. Uplynulé dni sme na hodinách TSV prebrali so žiakmi pravidlá a teóriu hry, absolvovali sme nácvik a techniku spracovania loptičky, držanie hokejky. Žiaci si s chuťou zahrali zápasy a naše nadšenie sme zdokumentovali prostredníctvom fotiek, ktoré nám tento deň budú pripomínať. Veríme, že florbal i akýkoľvek iný šport bude deťom prinášať radosť a nové výzvy.

• Voda v Klenovci

9. apríla 2024 žiaci našej školy navštívili Čištičku odpadových vôd v Klenovci a Klenovskú vodnú nádrž. Menší žiaci prvého stupňa sa od zamestnancov ČOV dozvedeli o procese čistenia odpadovej vody z kanalizácie. Starší žiaci druhého stupňa absolvovali exkurziu VN Klenovec. Oboznámili sa s výstavbou priehrady, dozvedeli sa, že priehrada neslúži len ako zdroj pitnej vody, ale aj na výrobu elektrickej energie.

• Deň vtáctva

Dňa 3.apríla 2024 sme si na našej škole pripomenuli Deň vtáctva, ktorý je stanovený na 1.apríla. Spoznávanie obrazov vtákov nám išlo lepšie ako spoznávanie spevu našich spevavcov. Deň sme si spestrili zaujímavými aktivitami ako triedenie semien rastlín, prenášaním vajíčok a zobaním potravy.

POZOR SÚŤAŽ O NAJKRAJŠIU VTÁČIU BÚDKU!!!

• Dejepisno-geografická exkurzia

Pred veľkonočnými prázdninami sa žiaci druhého stupňa zúčastnili dejepisno - geografickej exkurzie. Navštívili sme národnú kultúrnu pamiatku - kaštieľ v Svätom Antone. Spoznali sme históriu rodu Koháryovcov a Coburgovcov.

Poobede sme si prezreli Banské múzeum v prírode a vstupom do štôlne Bartolomej sme spoznali spôsoby, akými sa v minulosti dobývalo striebro a iné rudy.

• Beseda o šikane a závislosti

Dňa 26. marca 2024 sa v našej škole uskutočnila beseda na tému "Šikana, kyberšikana, alkohol a drogy" pre žiakov 7., 8. a 9. ročníka. Beseda bola zameraná na to, ako rozpoznať šikanu a kyberšikanu, ako sa pred nimi brániť, čo všetko môže spôsobiť závislosť na alkohole a drogách, a ako tomu predchádzať.

• Oznam pre rodičov

Riaditeľstvo školy oznamuje rodičom a žiakom,

že v utorok 26. marca 2024 bude vyučovanie prebiehať do 11.40 hod. (4 vyučovacie hodiny),

z dôvodu osláv Dňa učiteľov - prijatie zamestnancov školy u starostky obce.

Školský klub detí bude v prevádzke do 12.00 hod..

• Návšteva v knižnici

V pondelok 18. marca 2024 žiaci školského klubu detí navštívili knižnicu v našej obci. Privítala ich pani spisovateľka Eva Biela Brndiarová, ktorá oboznámila deti s pravidlami knižnice. Vysvetlila postup pri požičiavaní kníh a pripravila aktivity, ktoré deti zaujali.

Deti odchádzali spokojné a obohatené o nové zážitky.

• Ponožková výzva

Zapojte sa do Ponožkovej výzvy a príďte

dňa 21.3. 2024 s rozdielnymi ponožkami.

Demonštrujme, že inakosť je normálna a patrí do nášho života.

Rozdielnymi ponožkami demonštrujeme, že ju akceptujeme.

• Apríl - mesiac lesov

Súťaž o najkrajšiu vtáčiu búdku do 30. 4. 2024!!!

15. 4. Prednášky s pani Holecovou

18. 4. Deň narcisov